اوره، مادّه فعال آرایشی بسیار مفید

اوره

اوره چیست؟

اوره به طور طبیعی در بدن وجود دارد. این مادّه در پوست توسط غدد عروقی تولید می‌شود تا میزان رطوبت بدن حفظ شود. این مولکول در محصولات آرایشی استفاده بسیاری دارد و از خشکی پوست و حساسیت آن جلوگیری می‌کند. اوره از طریق فرایند بیوسنتز و بدون آسیب به محیط زیست به دست می‌آید و می‌توان از آن در محصولات آرایشی بیولوژیک استفاده کرد.

خواص و فواید اوره در محصولات آرایشی و بهداشتی

اوره در محصولات آرایشی و بهداشتی بسیار پرطرفدار است زیرا برای پوست خواص بسیار زیادی دارد.

این مادّه خواص آبرسان بسیار زیادی برای پوست دارد و به پوست این امکان را می‌دهد که آب را در خود جذب کند و نگه  دارد و به این ترتیب بخار آب از پوست و خشک شدن پوست را کاهش می‌دهد.

خاصیت لایه‌بردار و کراتولیتیک اوره این امکان را می‌دهد که پوست‌های مرده از سطح پوست برداشته شود و در نتیجه منافذ پوست بسته نشود و جوش به وجود نیاید. علاوه بر آن، اوره با پیلینگ  پوست، باعث تجدید حیات کورنئوسیت‌ها می‌شود. کورنئوسیت‌ها، سلول‌های پوستی هستند که زیر اولین لایه پوست قرار گرفته‌اند و جایگزین سلول‌های مرده موجود روی سطح پوست می‌شوند.

 

اوره همچنین خاصیت آنتی‌باکتریایی دارد و رشد باکتری‌های عامل مشکلات پوستی را نیز محدود می‌کند.

علاوه بر این، اوره خاصیت نرم کننده نیز دارد و سریع به درون پوست نفوذ می‌کند و به همین دلیل برای محصولات آرایشی و بهداشتی مختلف بسیار مناسب است.

 

اوره چه استفاده‌ای دارد؟

پوست‌های خشک و دهیتراته با محصولاتی که در آن‌ها از اوره استفاده شده بسیار سازگار می‌شوند. اوره به دلیل خاصیت آبرسانی و قدرت حفظ آب در بازسازی لایه هیدرولیپیدی پوست شرکت دارد و رطوبت آن را حفظ می‌کند. پوست‌های حساس که بسیار خشک هستند و در مقابل آسیب‌های بیرونی خشک می‌شوند هم از فواید اوره بهره می‌برند.

پوست‌های آکنه دار و در معرض جوش‌های سر سیاه نیز از خواص ضدآکنه و لایه بردار اوره می‌‌توانند به خوبی استفاده کنند. اوره مانع از بروز کومدون و جوش‌های آکنه‌ای می‌شود. در واقع، سلول‌های مرده پوست منافذ را می‌بندند، در حالی که باکتری‌هایی که در آن‌جا باقی مانده‌اند، باعث بروز التهاب می‌شوند و به راحتی جوش‌های سرسیاه را به آکنه تبدیل می‌کنند. پوست‌هایی که مشکلات مختلف دارند با استفاده از محصولات حاوی اوره، می‌توانند پوستی لطیف و بدون جوش را تجربه کنند.

 

اوره برای مو نیز مانند پوست مناسب است. کف سری دارای خارش و دارای مشکلات ناشی از خشکی، با استفاده از اوره درمان می‌شود. اوره با خواص آبرسانی خود، به طور چشمگیری مشکلات سر را کاهش می‌دهد.