تاثیر شگفت انگیز روغن درخت چای بر روی مو

موی کم‌پشت چیزی نیست که بانوان زیبارو با آن کنار بیایند، از طرف دیگر سرعت بخشیدن به فرآیند رشد و پرپشت کردن مو کار چندان راحتی نیست. البته داشتن موهای زیبا و پرشت آرزوی محالی نیست؛ روغن درخت چای یکی از روغن های گیاهی است که به تحقق این آرزو کمک بسزایی می کند.

روغن درخت چای چیست؟

همان‌گونه که از نام این روغن پیداست، یک نوع روغنِ گیاهی است که از درختچه چای گرفته می‌شود. محل رشد اصلی این درختچه در استرالیا است. روغن درخت چای خاصیت ضدباکتریایی دارد و به همین دلیل، از این روغن برای درمان عارضه‌های پوست جمجمه و سایر قسمت‌های بدن استفاده می‌شود. جالب است بدانید از این روغن در محصولات بهداشتی و زیبایی مو نظیر شامپو و کاندیشنرها نیز استفاده می‌کنند، از این روغن برای درمان شوره‌سر و آکنه‌ استفاده می‌شود.

روغن درخت چای چگونه به افزایش رشد مو کمک می‌کند؟

روغن درخت چای باعث افزایش گردش خون در بدن می‌شود. این امر به دفع مواد سمی کمک می‌کند تا در نتیجه شاهد تحریک رشد پیازهای مو باشیم. خاصیت ضدعفونی‌کننده، ضد قارچ و ضد التهابی که روغن درخت چای دارد، در کنار خواص آنتی‌اکسیدان این روغن، باعث می‌شود تا موها همیشه تمیز و سالم بمانند. زمانی که پوست سر سالم باشد و به اندازه کافی مواد مغذی دریافت کند، منافذ پوستی باز‌ می‌شوند و در نتیجه شاهد افزایش رشد مو خواهیم بود.

آیا روغن درخت چای برای افرادی با موهای چرب مناسب است؟

خوشبختانه باید بگوییم جواب این سوال مثبت است. اسانس‌های روغنی به بازشدن منافذ پوست کمک می‌کنند و غدد چربی‌ساز پوست ر ا نیز التیام می‌بخشند. جالب است بدانید یکی از دلایل اصلی کاهش رشد مو، بسته شدن مسیر پیاز مو است، این امر به التهاب‌های پوست سر منجر می‌شود. از طرف دیگر، خاصیت ضدمیکروبی که در روغن درخت چای وجود دارد، به سلامتی پوست سر کمک می‌‌کند.

چگونه از روغن درخت چای برای پرپشت شدن موها کمک بگیریم؟

همان‌‌گونه که ذکر شد، روغن درخت چای به پرپشت شدن موهای چرب و خشک کمک می‌کند. برای اثربخشی بیشتر روغن درخت چای، می‌توانید ترکیبات دیگری را نیز با این روغن برای رشد بهتر موها به کار بگیرید.