خواص روغن جوجوبا برای مو

مو، اغلب در معرض حرارت مستقیم قرار می گیرد. هر بار که موهای خود را رنگ می کنیم، ریشه های مو در معرض مواد شیمیایی خشن قرار می گیرند که این مواد ممکن است در بلند مدت به ریشه و ساقه مو آسیب بزنند.

شامپو های تهیه شده از مواد شیمیایی، نرم کننده ها، ژل ها و اسپری های مو ممکن است باعث خشکی آن شوند و در نهایت باعث شکنندگی و آسیب شوند.

حتی عمل ساده شانه کردن و خشک کردن نیز میتواند منجر به شکستن و آسیب به مو شود. برای مقابله با آسیب های ناشی از چنین محصولاتی از روغن جوجوبا استفاده کنید. در این بخش، شما را با خواص گیاه جادویی جوجوبا آشنا خواهیم کرد.

1.      روغن جوجوبا برای پاک کردن پوست سر

روغن جوجوبا می تواند به روغن ترشح شده از سر و از بین بردن سبوم کمک کند و به نوبه خود به کاهش ریزش و شکنندگی مو نیز کمک می کند.

خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی این روغن پوست سر را پاک و سالم نگه می دارد. همچنین باعث می شود که موها شفاف و براق بماند و رنگ طبیعی خود را حفظ کند.

2.      روغن جوجوبا برای درخشندگی موها

روغن جوجوبا به عنوان یک سرم عالی عمل می کند و درخشندگی زیبایی به موها می بخشد که نشان دهنده سلامت موها است. این روغن طبیعی باعث نرمی مو و جلوگیری از خشکی و ریزش موها می شود.

استفاده از روغن جوجوبا باعث می شود که رطوبت طبیعی  به ساقه (شفت) مو وارد شود و آسیب ناشی از آلاینده ها و مواد شیمیایی کاهش یابد.

3.      روغن جوجوبا برای کمک به رشد موها

استفاده از روغن جوجوبا یک راه حل عالی برای افزایش رشد مو است. این روغن با افزایش رطوبت مو، رشد آن را بهبود می بخشد.

سموم اضافی که از غدد چربی ترشح می شوند، فولیکول های مو را مسدود می کنند؛ این امر موجب ریزش و شکنندگی مو می شود.  روغن جوجوبا باعث انسداد و از بین رفتن سلول های مضر می شوند و رشد موهای جدید را افزایش می دهد.

4.      روغن جوجوبا برای رفع مشکلات مو

اگر موهایتان کدر و وز شده، از روغن جوجوبا استفاده کنید تا بافت و ظاهر آن ها را بهبود بخشید. روغن جوجوبا مانع از شکسته شدن مو و مشکلات ناشی از شکستگی موها می شود.

خواص-روغن-جوجوبا-برای-مو

5.      روغن جوجوبا، روغن جادویی برای پوست سر خشک

جوجوبا یک مرطوب کننده عالی برای پوست سر خشک است و میتواند به خلاص شدن از پوسته پوسته شدن سر و رفع شوره کمک کند.

این روغن اثر مرطوب کنندگی عمیق و پایدار دارد و سطح pH پوست را متعادل می کند . روغن جوجوبا به دلیل اثر ضد باکتریایی خود،  باعث از بین رفتن شوره، پوسته و پسوریازیس پوست سر می شود و سلامت ریشه موها را حفظ  می کند.

6.      روغن جوجوبا و درمان پوست سر چرب

پوست سر چرب می تواند آسیب های جدی به مو وارد آورد. اکثر محصولات بهداشتی موجود در بازار که برای پوست چرب طراحی شده اند معمولاً روی خشک کردن پوست سر مانور می دهند. اما معمولا باعث بی روح شدن و کدری مو می شود.

روغن جوجوبا به کنترل ترشح سبوم پوست سر کمک می کند. این روغن جریان سبوم یا همان چربی ها را در منافذ مسدود شده پوست سر تعدیل می کند.

7.      روغن جوجوبا برای کمک به حفظ رنگ مو

اگر موهایتان را رنگ کرده اید، کافی است از روغن جوجوبا استفاده کنید.این روغن کوتیکول های مو را می بندد و از جذب مواد شیمیایی مضر که باعث از بین رفتن رنگ مو می شوند، جلوگیری می کند.